Pobierz obrazki
Etap 1:
Norwegia - Szetlandy - Wyspy Owcze - Islandia
10-24.06.2017

Trasa
Pierwszy etap to przede wszystkim malownicze Wyspy Owcze, na których pozostajemy przez 3 doby, w trzech różnych miejscach. Krajobrazu tych wysp nie da się opisać słowami - można powiedzieć, że są zielone, górzyste, trawniki rosną tam na dachach domów ;) a widoki zapierają dech w piersiach!
Startujemy w norweskim Bergen. Jacht jest już tam 3 dni wcześniej, jest to czas na bunkrowanie jachtu, zaprowiantowanie i przygotowania do wyprawy. Kolejny przystanek to wietrzne Szetlandy, gdzie poznamy lokalną społeczność tych wysp pośrodku Morza Północnego. Następnie wspomniane już W-y Owcze, a kolejny punkt programu to przelot na Islandię - około 100h w morzu! Kończymy zwiedzaniem Reykjaviku i wyokrętowaniem w Isafjordur.

Pobierz obrazki
Dojazd
Loty z Gdańska do Bergen są aktualnie w cenie około 130 zł. Po wylądowaniu w Bergen trzeba się dostać do portu, kursuje tam bus Flygbuss za 85 NOK.
Loty z Reykjiviku do Warszawy kształtują się na poziomie 800 zł, natomiast transport wynajętym samochodem z Ísafjördur to kwota rzędu 150 zł. Pomagamy zorganizować wynajem samochodu na Islandii. Koszt transportu w obie strony powinien zamknąć się w kwocie około 1200 zł.

Ramowy plan rejsu:

Pamiętajmy, że wszystko ostatecznie zależy od warunków atmosferycznych!
10.06.2017r. 16:25 przylot (Lot z Gdańska)
30min transfer
17:30 w porcie zaokrętowanie
20:00 wypłynięcie 194Mm na Szetlandy 35h
12.06.2017r. 07:00 Lerwick postój, odpoczynek, zwiedzanie postój 13h
16:00 wypłynięcie 61Mm do West Sandwick 11h
13.06.2017r. 03:00 West Sandwick dziko postój, odpoczynek postój 7h
10:00 wypłynięcie 175Mm na W-y Owcze 34h
15.06.2017r. 23:00 Thorshavn postój i zwiedzanie postój 20h
16.06.2017r. 19:00 wypłynięcie 15Mm do Klaksvik 3h
17.06.2017r. 22:00 Klaksvik postój, odpoczynek, zwiedzanie postój 16h
18.06.2017r. 14:00 wypłynięcie 15Mm do Fuglafjordur 3h
17:00 Fuglafjordur postój, odpoczynek, zwiedzanie postój 13h
18.06.2017r. 06:00 wypłynięcie 552Mm na Islandię 100h
22.06.2017r. 10:00 Reykjavík postój, odpoczynek, zwiedzanie postój 14h
23.06.2017r. 00:00 wypłynięcie 171Mm do Isafjordur 31h
24.06.2017r. 07:00 Isafjordur postój
od 08:00 w porcie wyokrętowanie
Koszty

Nr. etapu Port zaokrętowania Trasa Od Do Ilość dni Cena
1 Bergen Bergen - Szetlandy - Wyspy Owcze - Ísafjördur (Islandia) 10.06.2017 24.06.2017 14 3100 zł

Zarezerwuj miejsce!
W cenie:
  • czarter jachtu
  • przygotowanie jednostki do wyprawy
  • kapitan i bosman
  • ubezpieczenie załogi w okresie zaokrętowania i przebywania na jachcie (NNW i KL)
  • opieka organizatora
Dodatkowo:
  • dojazd
  • obowiązkowa składka do kasy jachtowej, płatna przed rejsem, na zaprowiantowanie - 35 zł/doba/osoba
  • zalecane dodatkowe ubezpieczenie w zakresie przebywania na lądzie
  • kasa jachtowa dot. paliwa, zbierana i rozliczana na miejscu


Pobierz obrazki
Zapraszamy do pytań i rezerwowania miejsc!

Karolina Jackiewicz
karo@sailcamp.pl
tel. 791 611 712

Pobierz obrazki

Filip Kołodziej
filip@sailcamp.pl
tel. 792 080 638